Zastřihování vlasů dětí – jednoduše a rychle

 

Nevíte si rady se zastřihováním vlasů vašich ratolestí? Ne vždy máme čas zajít s našimi dětmi do profesionálního kadeřnického salonu. Ale co dělat, když už jim vlasy přerůstají přes hlavu? Pomocí našich zastřihovačů vykouzlíte svěží sestřih snadno a rychle v pohodlí domova. Podívejte se na naše tipy i s video průvodcem, jak si se zastřihováním vlasů poradit. Věříme, že to zvládne opravdu každý rodič.

Výběr zastřihovače a nástavců

Pro zastřižení vlasů doporučujeme použít přímo zastřihovač na vlasy nebo multifunkční zastřihovač. U obou zastřihovačů najdete v balení nástavce pro vytvoření různých délek. Zastřihovače na vlasy disponují 1 nebo 2 nástavci pro vytvoření až 17 různých délek (3-24 a 14-35 mm), které si nastavujete po 3mm krocích. S multifunkčními zastřihovači můžete vlasy zkrátit na 13 různých délek, a to po 2mm krocích. V každém balení jsou 2 nástavce (3-11 a 13-21 mm). Zatímco multifunkční zastřihovače Braun pracují pouze bezdrátově, u zastřihovačů na vlasy si můžete vybrat, jestli chcete raději pracovat s přístrojem připojeným do sítě či bez kabelu. Pokud si zvolíte zastřihování bez kabelu, nebojte se výdrže baterie. Multifunkční zastřihovače vydrží na jedno nabití až 100 min v plném provozu.

Vysušit, učesat a jdeme zastřihovat

Vždy se před použitím zastřihovače přesvědčte, že jsou vlasy důkladně vysušeny. Zastřihování mokrých vlasů by bylo velice obtížné a výsledek by navíc nemusel být takový, jaký si přejete. Suché vlasy budou perfektně nasměrovány k břitům zastřihovače, a to vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku mnohem rychleji a snadněji.

 

Vyberte správný nástavec a nasaďte na přístroj. Přesnou délku zvolíte posunutím tlačítka. Na boku zastřihovače přesně uvidíte, kterou délku jste si nastavili. Vhodné je začít s větší nastavenou délkou a zjistit, která je ta správná. Poté můžete postupně začít délku zkracovat. Pravidlem pro perfektní zastřižení vlasů je vést zastřihovač proti jejich růstu. Držte zastřihovač přední stranou vzhůru a klouzejte nástavcem hladce po pokožce hlavy. Postupujte směrem zespodu nahoru.

 

Při zastřihování zachovávejte stejné tempo. Jemně klouzejte po pokožce hlavy směrem nahoru a do ztracena. Nezpůsobíte tak nechtěné tzv. zuby. Pokračujte vždy po malých úsecích. Nejdříve na jedné straně hlavy, poté přejděte a zopakujte stejný střih na druhé půlce hlavy. Snižte nastavení délky na nástavci a opakujte stejným způsobem. Nakonec vytvarujte čisté linie v oblasti za ušima a dole na krku.

Po dokončení zastřihování vlasů nezapomeňte na důkladnou údržbu zastřihovače.

Abyste získali lepší představu, jak postupovat krok po kroku při zastřihování vlasů dětí, podívejte se na krátké video níže. Užitečné tipy také můžete objevit ve článku 6 jednoduchých kroků k perfektnímu střihu vlasů pro muže.