6 jednoduchých kroků k perfektnímu střihu vlasů pro muže

Krok 1: Výběr správného zastřihovače

Před výběrem správného zastřihovače se zamyslete nad tím, jaký styl střihu vlasů si s ním chcete vytvarovat. Do hola, na ježka, kratší či delší sestřih? K zastřižení vlasů na požadovanou délku má většina produktů v balení nástavce, díky kterým si na hlavě vykouzlíte účes, který se vám líbí. Proto se při výběru řiďte velikostmi nástavců dle zvoleného stylu vlasů.
Se zastřihovači na vlasy Braun si můžete vybrat až ze 17 různých délek.

 

Dále se rozhodněte, zda chcete pracovat s produktem zapojeným do sítě nebo akumulátorovým. U zastřihovačů vlasů Braun to řešit nemusíte. Všechny tyto zastřihovače pracují bezdrátově i s kabelem. Nemusíte se tak obávat, že vám uprostřed tvarování účesu dojde šťáva a vy budete muset čekat, než se vám zastřihovač opět nabije. Jednoduše ho zapojíte do zásuvky a střih vlasů dokončíte.

Krok 2: Důkladné vysušení vlasů před použitím

Mokré vlasy a práce se zastřihovačem nejde zrovna ruku v ruce. Před použitím se tedy pečlivě přesvědčte, zda máte vlasy důkladně vysušeny. Správné zastřihnutí mokrých vlasů pomoci zastřihovače je téměř nemožné, proto to ani nedoporučujeme zkoušet. Suché vlasy budou perfektně nasměrovány k břitům zastřihovače, a to vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku mnohem rychleji a snadněji. Navíc tak můžete předcházet rezavění břitů, ke kterým může v některých případech docházet.

Krok 3: Jedeme naostro – zastřihujeme

Dle požadovaného stylu vyberte správný nástavec a nasaďte na přístroj. Přesnou délku si zvolíte posunutím tlačítka. Na boku zastřihovače přesně uvidíte, kterou délku jste si nastavili. A teď už se stačí dát do práce! Vhodné je začít s větší nastavenou délkou. Pokud by se vám náhodou něco nepovedlo tak, jak chcete, můžete to následně opravit s nástavcem pro kratší délku vlasů. Opačně to bohužel nefunguje, a tak byste museli nějaký čas čekat, než vám vlasy opět dorostou. A není nic horšího, než si účes pokazit těsně před nějakou důležitou událostí. Z fotek z promoce, svatby či oslavy narozenin by vás to ještě strašilo hodně dlouho. Pravidlem pro perfektní zastřižení vlasů je vést zastřihovač proti jejich růstu. Držte zastřihovač přední stranou vzhůru a klouzejte nástavcem hladce po pokožce hlavy. Postupujte směrem zespodu nahoru.

Krok 4: Udržujte tempo a pracujte systematicky

Při zastřihování udržujte rovnoměrné tempo. Klouzejte po pokožce hlavy zvoleným nástavcem, aby nedocházelo k nechtěným nárazům do pokožky hlavy a nezpůsobili jste si tak nerovnoměrný střih (tzv. „zuby“). Postupujte po malých úsecích, díky tomu docílíte požadovaného střihu co nejrychleji. Nemusíte se obávat dlouhého zastřihování. I když pracujete opatrně a pomalu, vytvoření požadovaného střihu netrvá příliš dlouho.

Krok 5: Dotvarujte vlasy nad ušima a vzadu na krku

Perfektní střih se od toho průměrného liší vytvarováním čistých linií v oblasti nad ušima a vzadu na krku. Odstraňte nástavec a otočte zastřihovač tak, aby břity směřovaly kolmo k hlavě. Pomalu vytvarujte ostré linie na krku a nad ušima. Pohybujte zastřihovačem od linie vlasů směrem dolů. Abyste měli vše pod kontrolou, budete potřebovat zrcadlo. Pokud si na nějakou část špatně vidíte nebo si nejste jisti, že to zvládnete sami, nebojte se požádat o pomoc někoho jiného.

Krok 6: Udržujte zastřihovač ve skvělé formě

Po dokončení tvarování požadovaného střihu nezapomeňte na údržbu zastřihovače. Používaný nástavec propláchněte pod tekoucí vodou. Poté se vrhněte na očištění samotného zastřihovače. Opatrně vyklepejte vlasy, které zůstaly mezi břity, nebo k tomu použijte čisticí štěteček, který je součástí balení. Omyjte části zastřihovače, které můžete (W&D zastřihovače můžete omýt celé, u ostatních zastřihovačů většinou jen jejich zastřihovací hlavu). Nakonec zastřihovač důkladně osušte, zejména zastřihovací břity. A nyní máte zastřihovač opět připraven k dalšímu použití.

S úpravou vlasů doma vám pomohou naše zastřihovače