Jednoduché tipy pro úpravu vousů v pohodlí domova

Zastřihovače vousů Braun jsou skvělým pomocníkem pro získání perfektního, svěžího a upraveného vzhledu vašich vousů. Nástup tzv. hipsterského stylu se stal fenoménem dnešní doby a odsunuje hladké oholení na druhou kolej. Jestli se právě vy rozhodujete, že si vousy necháte narůst nebo již vousy máte a nevíte, jak je správně upravit, tipy v následujícím článku vám pomohou. Dokonale upravené vousy vám navíc dodají pocit mužnosti.

Pokud jste se rozhodli, že si necháte narůst vousy, tak brzy zjistíte, že vyžadují více péče a představují větší závazek, než je tomu u hladkého oholení. Nestačí jen odložit holicí strojek a nechat vousy růst bez zásahu. Zde je několik tipů, jak tento proces přežít. Protože kvalitní vousy získají ti, kteří si počkají.

Krok 1: Vyberte si mužský vzor s vousy

Prolezte internet a sociální sítě křížem krážem a vyberte si svůj vousatý idol. Tento vzor vám bude připomínat, proč jste se rozhodli pro plnovous a dodá vám sílu pokračovat v jeho pěstění i v těch nejtemnějších okamžicích plných pochybností a zoufalství. Pomůže vám také překonat jakékoli pochybnosti ohledně dosažení vámi vysněného stylu vousů.

Krok 2: Odložte holicí strojek

Pokud jste se odhodlali nechat si narůst vousy, musíte svůj holicí strojek schovat hluboko do šuplíku a nechat ho tam. Většině mužů trvá 4-6 týdnů, než se stanou právoplatnými majiteli vousů. Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje velkou vytrvalost a oddanost. Pokud si myslíte, že oholením budou vaše vousy silnější a pevnější, jste na omylu. Jen tím prodloužíte fázi růstu a zničíte všechny své dosavadní snahy.

Krok 3: Překonejte svědění

Za bohaté vousy musíme zaplatit určitou cenu. Svědění a podráždění pokožky není nikdy příjemné, ale bohužel i to k tomu patří. Ke snížení podráždění pokožky či svědění je nejvhodnější denní používání mýdla s vodou nebo přípravku na čištění obličeje.

Krok 4: Vyberte si svůj preferovaný styl vousů

Zatímco vám budou vousy růst a budou vás trápit problémy s jejich růstem, rozptylte se hledáním toho pravého stylu vousů pro vás. Rozhodněte se pro dokonalý styl, který se bude hodit k vašemu celkovému vzhledu. Rozhodujte se také na základě tvaru svého obličeje. Shoda vousů s tvarem obličeje je důležitá pro nalezení celkového vzhledu, který vám sedne a zvýrazní vaše přirozené rysy. Existují 4 základní tvary obličeje a každý z nich je vhodný pro určité typy vousů.

Tvary obličeje a k nim vhodné styly vousů:

Kulatý tvar obličeje

 • Bradka
 • Strniště
 • Proužek vousů na bradě

Čtvercový tvar obličeje

 • Bradka
 • Strniště

Oválný tvar obličeje

 • Strniště
 • Knír
 • Proužek vousů na bradě

Hranatý tvar obličeje

 • Strniště
 • Knír
 • Proužek vousů na bradě

 

Krok 5: Začněte se zastřihováním

Pokud jste již dosáhli dostatečné délky vousů pro svůj oblíbený styl, můžete konečně začít se zastřihováním a tvarováním vousů. K tomu budete potřebovat dobrý zastřihovač. Vyzkoušejte naši řadu zastřihovačů na vousy a práce vám půjde jako po másle. Zastřihovače vousů Braun mají doživotně ostré břity, které pokaždé zajistí perfektní zastřižení, a to i bez dalšího ostření. Pro důkladné zastřižení na požadovanou délku využijte dva hřebenové nástavce v balení (1-10 mm a 11-20 mm). Vykouzlit si tak můžete až 39 různých délek pomocí otočného kolečka, které mění délku po 0,5mm krocích. Dosáhnete tak opravdu precizního zastřižení.

Pokud máte obavy, že na hustší vousy nebude strojek stačit, vyvedeme vás z omylu. Inovativní technologie AutoSense společnosti Braun čte hustotu vousů 13x za sekundu a neustále přizpůsobuje výkon motoru tak, aby poskytoval konzistentní výkon po celou dobu zastřihování. Motor dodává extra výkon přesně tam, kde je to zapotřebí. Zastřihovače na vousy Braun můžete používat s kabelem i bez, takže se nemusíte obávat, že si stihnete upravit pouze část obličeje.

V přemíře radosti z dorůstajících vousů je snadné zapomenout, že je o ně třeba také náležitě pečovat. Pro zachování vousů v tom nejlepším stavu bude třeba trochu pravidelného zastřihování. Každý muž si přeci přeje mít stylové vousy, a ne nějaký neforemný chaos.

    

Krok 6: Pohyb se zastřihovačem

Pro dosažení upraveného zastřižení je dobré pohybovat zastřihovačem všemi směry proto, aby zachytil i všechny zbloudilé vousy. Při česání však upravujte vousy pouze směrem dolů, aby byl zachován upravený a stylový vzhled.

  

Krok 7: Přesné kontury a oholení některých částí obličeje

Pro mnoho stylů vousů je nezbytné, aby byly některé části obličeje dokonale a čistě oholeny. Tím se zdůrazní kontrast mezi oholenou a neoholenou oblastí a vytvoří se ostré kontury. Pro dokonalé kontury použijte samotnou zastřihovací hlavu zastřihovače. Vytvoříte s ní přesné linie na krku a tvářích. Pro menší oblasti použijte hlavu pro přesné kontury, která je součástí některých balení. Místa, která potřebujete mít hladce oholená, oholte žiletkou. Na menší oblasti můžete použít mini holicí nástavec. Nezapomeňte na dotvarování kotlet.

  

Krok 8: Údržba zastřihovače

Péče o zastřihovač je stejně důležitá jako péče o vousy. Díky pravidelnému a důkladnému omývání udržíte zastřihovač ve skvělém stavu a čistotě. Prodloužíte tak životnost zastřihovače, který vám zajistí perfektní vzhled vousů, na které budete pyšní.

 

Objevte všechny produkty, které vám se zastřihováním vousů pomohou: ZASTŘIHOVAČE NA VOUSY a MULTIFUNKČNÍ ZASTŘIHOVAČE.