Údržba holicích strojků

1. Manuální čištění

Čištění kartáčkem

Součástí každého balení holicích strojků je malý čisticí kartáček. Pomocí tohoto kartáčku zbavíte rychle holicí strojek od oholených vousů. Je to však pouze základní způsob, kterým nedocílíte dokonalého vyčištění strojku. Po vyjmutí hlavy můžete břitový blok snadno vyčistit kartáčkem. Pozor: Nikdy nečistěte kartáčkem planžetu. Až budete hotovi, zapněte holicí strojek na 2–3 s, aby mohly zbylé vousy ještě vypadnout. Doporučujeme použít čisticí kartáček po každém holení a následně si ještě zvolit důkladnější metodu čištění.

Omývání pod tekoucí vodou

Téměř všechny holicí strojky Braun je možné snadno opláchnout pod teplou tekoucí vodou. Dávejte si pozor u holicích strojků, které nejsou Wet & Dry, abyste vždy pod tekoucí vodu umístili pouze holicí hlavu. Pokud by se voda dostala do těla strojku, mohlo by dojít k jeho poškození. Pro lepší účinek čištění použijte trochu klasického tekutého mýdla. Poté holicí strojek jemně vysušte ručníkem. A další tip: k zajištění optimální péče o váš holicí strojek kápněte na břitový blok čas od času trochu oleje.

Čištění s čisticím sprejem

Nejlepšího manuálního vyčištění dosáhnete s čisticím sprejem. Čisticí sprej pomáhá důkladně vyčistit holicí strojek tím, že z něj odstraňuje všechny zbytky kožního mazu a nečistot. Aplikujte jednou týdně na všechny části holicí hlavy. Nechejte sprej působit cca 5-10 minut. Po nastříkání lze zvlhlé zbytky snadno odstranit. Holicí strojek nakonec omyjte pod tekoucí vodou, vysušte a promažte olejem. Čisticí sprej Braun má jemnou citronovou vůni, která zanechá holicí strojek svěží.

 

2. Profesionální čištění

Profesionálního vyčištění strojku dosáhnete díky čisticí a nabíjecí stanici (Clean & Charge), která je součástí vybraných balení holicích strojků. Modely, jejichž součástí je tato stanice, mají označení cc (např. 9390cc). Pouhým stisknutím tlačítka dojde k nabití, vyčištění, promazání i vysušení holicího strojku. Do čisticí stanice vložte náplň Clean & Renew (CCR), která je kompatibilní se všemi stanicemi holicích strojků Braun. Je prokázáno, že tento čisticí roztok na bázi alkoholu je až desetkrát hygieničtější, než když holicí strojek čistíte pod tekoucí vodou. Zlikviduje až 99,9 % veškerých bakterií. Stanice Clean & Charge spolu s náplní Clean & Renew udržuje ostří holicího strojku ve špičkovém stavu pro zajištění dokonalého oholení každý den. Čisticí roztok také automaticky holicí části strojku promaže. Citronové aroma pak zajistí neustálou svěžest holicího strojku. Zabudovaný vysoušeč rychle holicí strojek vysuší a vy jej tak ihned můžete znovu použít.

Jedna čisticí náplň vydrží zhruba 2-3 měsíce (v závislosti na frekvenci používání čisticí a nabíjecí stanice).

TIP: Nenechávejte čisticí roztok ve stanici. Po každém použití jej vyndejte a znovu uzavřete víčkem. Nebude tak docházet k jeho vypařování a vydrží vám déle.

Údržba holicího strojku na 100% výkon

K zajištění 100% výkonu doporučujeme měnit všechny holicí části každých 18 měsíců.

Za 18 měsíců váš elektrický holicí strojek Braun oholí průměrně 6 milionů vousů. Kvůli tomuto náročnému úkolu se střihací díly postupně opotřebovávají a vaše oholení se může stát méně hladkým a pohodlným. Planžeta a břitový blok fungují jako části nůžek a kvůli vysokému zatížení ztrácí postupně svůj výkon. Pravidelná výměna planžety holicího strojku zajistí účinné oholení. Méně tahů znamená větší komfort pro pokožku a tím i její minimální podráždění.

V následujícím článku se dozvíte, jak správně provádět údržbu holicího strojku, aby měl stále 100% výkon a vypadal jako nový i po několika letech od jeho koupi. Docílíte toho pravidelným čištěním a výměnou planžety s břitovými bloky.

Pro ochranu planžety je vhodné využít ochranný kryt nebo cestovní pouzdro, které jsou součástí některých modelů holicích strojků. Zamezíte tak náhodnému poškození např. během cestování.

Jak vyměnit planžetu?

1. Napřed stiskněte uvolňovací tlačítka na stranách holicí hlavy strojku, dokud se planžeta neuvolní

2. Pak planžetu vyjměte.

3. Nakonec vložte novou planžetu a jemně zatlačte, aby pevně zapadla.

Která planžeta je ta pravá pro váš holicí strojek?

Někdy není lehké identifikovat, která planžeta je vhodná přímo pro váš strojek. Dáme vám proto několik tipů, jak to zjistit:

Správnou náhradní planžetu odvodíte z jejího názvu či popisu, kde je uvedeno, pro kterou modelovu řadu holicích strojků se hodí.
Podívejte se na stránku servisního střediska Braun. Vyberte si kategorii a název produktu nebo rovnou zadejte číslo modelu. Poté se vám zobrazí všechny náhradní díly a příslušenství k danému modelu.
Pokud stále potřebujete pomoct a nejste si jisti, napište nám na eshop@bodylovers.cz a my vám rádi poradíme.

Zdá se vám, že již holení holicím strojkem není tak precizní a pohodlné? Nedokážete si vzpomenout, kdy jste naposledy měnili planžetu s břitovými bloky? To je ten správný čas podívat se na naše příslušenství a dodat svému holicímu strojku opět dokonalý výkon. Uvidíte, že bude jako zbrusu nový.