Svět pánského holení

Věděli jste, že...?

Když se rozhodnete přejít od strojků s rotační hlavicí nebo od manuálního holení, vaší pokožce může trvat určitou dobu, než se novému způsobu holení přizpůsobí. Podobné je to s vlasy okolo čela: přechod z boční části na střední část potřebuje čas. Takže jej svému tělu dopřejte. 

Projděte si náš podrobný návod, jak docílit dokonale hladkého oholení. Vyhnete se tak poraněním a vaše pokožka nebude zarudlá.

Krok 1

Ujistěte se, že je váš holicí strojek nabitý a připravený k použití.

Krok 2

Holte se předtím, než si umyjete obličej. Pokožka má po umytí tendenci lehce opuchnout.

Krok 3

Pokud jste se několik dní neholil, vousy nejprve zkraťte, než se oholíte načisto.

Krok 4

Zapněte holicí strojek. Než začnete s holením mimořádně citlivých oblastí nebo oblastí, které vyžadují hladší oholení, volnou rukou napněte pokožku.

Krok 5

Snažte se držet holicí strojek v pravém úhlu (90°) k pokožce. Holte se proti směru růstu vousů. A nezapomeňte také, že pokud budete stejnou oblast opakovaně přejíždět tam a zpět, zvýšíte riziko podráždění pokožky.

Krok 6

Udržujte rovnoměrný tlak. Nemusíte však tlačit tolik jako při manuálním holení.

Krok 7

Holicí strojek pravidelně čistěte. Pokud to váš model strojku umožňuje, využívejte čisticí centrum Braun. Automaticky čistí a promazává holicí strojek, a to pouhým stisknutím tlačítka.

Na závěr

Stejně jako se staráte o svoji kůži, starejte se i o svůj strojek. Vyměňujte stříhací díly každých 18 měsíců, protože díly se postupně opotřebovávají. Netlačte příliš a vytrvejte!