Co je to IPL technologie, jak funguje a jak si vybrat ten nejlepší IPL epilátor na trhu

Stále váháte s koupí IPL epilátoru? My vám v následujícím článku objasníme, co je to IPL technologie a na jakém principu funguje. Dozvíte se také, zda je pro vás tato technologie vhodná na základě odstínu vaší pokožky a barvy chloupků. V neposlední řadě vás seznámíme s hlavními vlastnostmi těchto přístrojů, na které byste při koupi měli brát zřetel. Vynaložené peníze se vám vrátí v podobě bezchybně hladké pokožky až po několik měsíců. Začněte se zcela bezpečnou a bezbolestnou technologií odstraňování trvale viditelných chloupků v pohodlí vašeho domova již dnes.

Co je to IPL technologie a jak funguje?

Epilace je prováděna pomocí intenzivního pulzního světla (z anglického výrazu IPL – Intense Pulsed Light). Jedná se o bezbolestnou metodu, která udrží pokožku hladkou až po několik měsíců.

IPL epilátor vydává jemné impulzy světla pod povrch pokožky, kde zasahuje melanin ve folikule chloupku a pomáhá tak přerušit cyklus dorůstání chloupků. Světelné impulzy vytváří teplo, které vlasovou cibulku zahřeje. Cibulka se zničí a chloupky samovolně vypadávají. Jelikož jsou chloupky vhodné pro ošetření světlem pouze v jejich fázi růstu, je důležité provádět opakované ošetření, aby byla pokožka neustále hladká. Při pravidelném průběžném používání pomáhá světelná energie bránit tomu, aby nechtěné chloupky dosáhly povrchu pokožky a opakovaně dorůstaly.

Pro koho je používání IPL epilátoru vhodné?

Bohužel IPL epilátor od značky Braun Silk∙expert Pro, ani jiné přístroje IPL, nejsou vhodné pro každého. Světelné impulzy se totiž váží na melanin obsažený v chloupcích. IPL technologie je nejúčinnější pro světlé až střední odstíny pokožky s chloupky od přírodní blond po tmavě hnědou nebo černou. Přístroj není účinný pro velmi blonďaté, rezavé, šedé nebo bílé chloupky, u kterých by velmi malé množství melaninu nevstřebalo světelnou energii. Jelikož tmavá kůže obsahuje více melaninu, mohla by vstřebat množství světla větší, než je doporučené, a způsobit nepříjemnosti, proto není použití na tento typ pokožky vhodné.

Na jaké vlastnosti se zaměřit při výběru IPL epilátoru?

Na trhu je dnes velká řada epilátorů IPL. Jak tedy zjistit, který z nich je nejlepší, nejrychlejší nebo nejúčinnější? My vám níže objasníme několik základních vlastností IPL, které vám při rozhodování určitě pomohou.

1. Bezpečnost

Odstín pokožky se na různých částech těla liší. Je tedy více než nutné, aby přístroje IPL měly senzor snímání odstínu pokožky. Při výběru si dejte pozor, zda IPL epilátor tento senzor má a jak pracuje. U některých přístrojů totiž senzor odstínu načte odstín pokožky na začátku, přizpůsobí jí intenzitu záblesků, ale jakmile přejíždíte po těle, již intenzitu dále nemění. Braun Silk∙expert Pro je jediné IPL zařízení s technologií SensoAdapt™. Nejmodernější senzor k určení odstínu pokožky (s UV ochranou) neustále snímá vaši pokožku a automaticky upravuje intenzitu každého záblesku. Každý záblesk tak přináší ideální množství světla, aby bylo odstranění chloupků zcela bezpečné a účinné. IPL epilátor od značky Braun je tak nejbezpečnějším IPL na trhu, protože vždy dodá to správné množství energie pro danou část na pokožce.

IPL epilátory Braun Silk∙expert Pro jsou klinicky testovány pro trvalé odstranění viditelných chloupků v pohodlí domova. Dermatology a vědci z mezinárodní organizace zabývající se zdravím kůže (Skin Health Alliance) jsou naše IPL přístroje dermatologicky akreditované jako bezpečné pro pokožku.

2. Rychlost

Rychlost vydávání jednotlivých záblesků je u těchto zařízení také velmi důležitá. Určitě nikdo z nás nechce ztrácet příliš času s ošetřením a zdržovat se tak od jiných více zábavnějších činností. Čím kratší dobu nám IPL epilace zabere, tím lépe. Oceníme to hlavně v počáteční fázi, kdy provádíme ošetření častěji. Braun Silk∙expert Pro 5 provádí jednotlivé záblesky v časovém intervalu 0,45 – 0,9 s. Za jednu minutu tím pádem vydá až 125 záblesků. Ošetření obou nohou je super rychlé a zabere nám méně jak 5 minut. Silk∙expert Pro 3 má o něco pomalejší záblesky, ale i tak si zvládnete ošetřit obě nohy již za 9 minut. To z nich dělá jedny z nejrychlejších IPL epilátorů na trhu.

3. Životnost

Životnost IPL epilátorů se většinou udává v počtu celkových záblesků. Jak si to ale představit lépe? Naše IPL Silk∙expert Pro 5 disponuje 400 000 světelnými záblesky a Silk∙expert 3 pak 300 000 světelnými záblesky. Pokud si to převedeme na roky – můžeme to přirovnat až k 24 letům životnosti při používání na celém těle. Přístroj vám tedy vydrží opravdu dlouho. Klidně tak jedno zařízení můžete používat v rodině nebo třeba s kamarádkou. Nebojte se, energie vám jen tak nedojde.

4. Provoz a hmotnost

Při výběru IPL si můžete zvolit mezi akumulátorovým nebo síťovým provozem. Možná vás před nákupem láká pořídit si produkt, který lze používat bez kabelu. IPL epilátory Braun lze používat pouze s připojením do sítě. Pokud si myslíte, že je to nevýhoda, vyvedeme vás z omylu. Přívodní kabel je dostatečně dlouhý, nebudete mít tedy problém dosáhnout s ním do zásuvky, ať už se ošetřujete z pohodlí pohovky či postele. Síťový provoz s sebou nese jasnou výhodu a tou je non-stop provoz. Co může být více nepříjemného, než když vám dojde energie uprostřed ošetření? S IPL epilátory Braun si tak ošetříte celé tělo najednou a nemusíte se obávat z vybité baterie. Po určitém čase používání navíc baterie v akumulátorových přístrojích ztrácejí svoji sílu a nevydrží tak dlouho, jako na začátku používání.

Akumulátorové přístroje navíc bývají o dost těžší. IPL epilátor Silk∙expert Pro je velmi lehký a má skvělý ergonomický tvar vhodný pro přirozené držení v ruce. Spolu s rychlými záblesky se tak nemusíte obávat, že by vás v průběhu ošetření začala bolet ruka.

5. Nástavce v balení

V balení IPL epilátorů naleznete různé nástavce, které se liší velikostí aplikačního okénka či tvarem. Většinou má každý epilátor nástavec na větší části těla, kde je okénko dostatečně velké a zaručuje zasažení větší plochy při jednom záblesku. Poté v některých baleních naleznete precizní nástavec s menším aplikačním okénkem. Tento nástavec slouží na menší oblasti těla, jako je obličej či oblast třísel. Některé IPL epilátory disponují ještě dalšími nástavci, které se liší velikostmi okénka. Z vlastní zkušenosti však víme, že 2 nástavce (normální a precizní) stačí k provedení snadného a účinného ošetření na všech částech těla. Neznamená to však, že pokud v balení nenajdete více nástavců, nemůžete přístroj používat např. na obličeji. Přístroj s normálním okénkem můžete bezpečně používat i na obličeji. Manipulace bude jen o něco obtížnější, jelikož nástavec budete na daném místě muset natočit tak, aby senzory byly v plném kontaktu s pokožku a provedl se záblesk. 

6. Kompatibilita s opálenou pokožkou

Jelikož se během roku setká naše pokožka se slunečními paprsky, je dobré vědět, že se dá IPL používat i na opálenou pokožku. Pokud máte tmavší pokožku v důsledku přirozeného nebo umělého opalování a netrpíte žádným podrážděním, můžete přístroj Braun Silk∙expert Pro používat, protože zařízení samo automaticky upravuje sílu energie na nejbezpečnější a nejefektivnější úroveň. Také vás upozorní, pokud by byla pokožka příliš tmavá.

 Podívejte se na naši nabídku IPL epilátorů.